مقایسه هبلکس و لیکا

واژه A.A.C از عبارت Autoclaved Aerated Concrete ( بلوک های سبک هوادهی شده اتوکلاوی ) گرفته شده است . این بلوک ها از اختلاط سه ماده سیمان ، آهک و سیلیس و استفاده از پودر آلومینوم و کمک گرفتن از بخار آب با حرارت 200 درجه سانتی گراد و فشار حداقل 12 بار تولید میشوند .

واژه لیکا از عبارت  light Expanded Clay Aggregates  ( با حرارت 1200 درجه سانتی گراد ) و از انبساط نوعی خاصی از خاک رس تولید می شوند . دانه های لیکا دارای اشکال کروی ، سطح زبر و خلل و فرجی هستند که به آنها بافت سلولی می دهند .

ارائه توضیحات مقایسه ای :

بلوک های AAC مستقیماً طی فرایند اختلاط مواد ( سیمان،آهک،و سیلیس ) تولید شده و پس از انجام پخت نهائی مقاومت خود را با تشکیل سیلیکات های کلسیم در اتوکلاو به دست می آورد . اما در بلوک های لیکا قطعات آن قبلاً طی فرایند مربوط و سپس با کمک ملات به یکدیگر می چسبند . این امر انسجام قطعات آن را شدیداً تحت الشعاع قرار داده که این امر در مقایسه مقاوت آنها ( بند 9 ) کاملاً مشهود است .

 

1 ) بلوک های A.A.C در ابعاد مسطحاتی استاندارد 25*60 و ضخامت های متغیر تولید ، اما بلوک های لیکا به دلیل مقاومت کمتر حداکثر می توانند تا ابعاد مسطحاتی 25*49 تولید گردند .

( لازم به توضیح الست بلوک های A.A.C به دلیل مقاومت بالا و تقاضای  مشتری تا ابعاد 25*125 نیز قابل تولید می باشند )

2 ) بلوک های A.A.C دارای سطوح کاملاً صاف بوده و به دلیل اتصال آنها با چسب ( و لذا فاصله بسیار ناچیز سطوح ) به هیچ وجه نیاز به آستر اما بلوک های لیکا به دلیل سطح خشن و اتصال با ملات ماسه سیمان لزوماً بایستی آستر خاک و گچ داشته باشد .

3 ) برای اتصال بلوک های A.A.C از چسب هایی که با قیمت مناسب در بازار عرضه می گردد استفاده می شود ، در حالی که برای اتصال بلوک های لیکا الزاماً بایستی از ملات ماسه سیمان استفاده شود . این امر ضمن ایجاد فاصله بین بلوک ها و ضرورت انجام آساتر خاکوئ گچ میزان مصرف ملات و هزینه اجرا در مقایسه با A.A.C را بسیار بالا برده است .

4 ) بلوک های A.A.C به ساختار سلولی خود و علیرغم مقاوت بسیار بالاتر از لیکا به راحتی توسط اره های معمولی قابل برش بوده ولی بلوک های لیکا بسیار سخت و برای برش آن الزاماً بایستی از صفحات برش سنگ های گرانیتی ( با کمک دستگاه فرز برقی ) استفاده کرد .

5 ) تخلخل بلوک های A.A.C کاملاً غیر متصل و لذا امکان نفوذ آب ، صوت و حرارت در آن وجود ندارد ، اما در حال بلوک های لیکا تخلخل متصل بوده و همین امر ضریب نفوذ آب ، صوت و حرارت را در آن افزایش داده است .

6 ) تولید یکسره بلوک های A.A.C موجب حرکت موجهای لرزه ای در بلوک ( بدون آسیب ) گردیده اما در بلوک های لیکا تولید منقطع ( ابتدا گرانول و سپس تولید بلوک ) سبب شکستن موجه در بلوک و تاثیر آن در تخریب سریع بلوک می گردد .

7 ) طبق آمار مقایسه ای مستند وزن مخصوص بلوک های A.A.C به ویژه انواع تولید شده در هبلکس بیشینه 500 کیلوگرم  بر متر مکعب بوده ( نصف آب ) ولی بلوک های لیکا وزن مخصوص کمینه 625 و بیشیه 1100 کلیوگرم بر متر مکعب را دارا می باشند .

8 ) مقاومت فشاری بلوک های A.A.C و به خصوص انواع تولید شده در هبلکس دارای مقاومت حداقل35 کیلوگرم بر سانتی متر مربع که بیشینه 50 نیز می رسد ، اما در بلوک های لیکا مقاوت کمینه آن 20 و صرفاً در انواع توپر که وزن بسیار بالایی دارند به 45 کیلوگرم بر سانتی متر بربع خواهند رسید .

9 ) ای دو فاکتور به دلیل تخلخل غیر متصل حفرات A.A.C تفاوت محسوس با بلوک های لیکا داشته و همین امر مزیت بر جسته بلوک های A.A.C نسبت به لیکا می باشد .

10 ) این ضریب در بلوک هبلکس دارای کاهش شدت صوت به میزان 50% امواج ورودی می باشد و این ضریب در مورد بلوک های لیکا 48 دسی بل می باشد .

11 ) بلوک های هبلکس دارای مقاومت آتشبادی به مدت 4 ساعت بوده ، در حالیکه بلوک های لیکا دارای مقاومت آتشبادی به مدت 2 ساعت می باشند .

میزان جمع شدگی در بلوک های هبلکس به میزان 0.02% بوده که قابل اغماض بوده ، و از سوی  دیگر میزان جمع شدگی در بلوک های لیکا با توجه به همگن سازی مواد ائلیه در هنگام قالب ریزی ، قابل چشم پوشی می باشند .

ابعاد بلوک های هبلکس بر اساس تلرانس ابعادی استاندارهای  ملی تولید می گردد ، اما در مورد بلوک های لیکا باتوجه به تولید قالبی دارای تلرانس ابعادی قابل توجه می باشند .

12 ) بلوک های هبلکس به صورت روتین به رنگ سفید تولید می شوند ولی در صورت سفارش مشتری می توان بلوک را رنگهای متفاوت تولید نمود ، در حالیکه اما در بلوک های لیکا با توجه به اجباری بودن تولید با رنگ سیمانی امکان تغییر رنگ بلوک وجود ندارد .

13 ) در حوزه هبلکس با توجه به سطح صاف بلوک و بکارگیری چسب مخصوص بلوک ، زمینه اتصال یکپارچه را در دیوار فراهم می سازد و با بکارگیری ابزار میخ پلاک ، کلاف شدگی بلوک هبلکس را دو چندان می نماید ، اما در بلوک های لیکا به دلیل ساختار قالبی تولید زمینه ایجاد فاق و زبانه نا مطلوب عمل کلاف شدگی بلوک را با چالش مواجه می سازد و از سوی دیگر وجود ریز دانه های متریال ساختمانی در حین اجرای دیوار ، درزهای متعددی در فضای بین بلوک ها ایجاد و زمینه کاهش ایزولاسیون صوتی و حرارتی دیوار را فراهم می سازد .

تشکیل سیلیکات های کلسیم سوزنی مقاوم در هبلکس ، امکان نفوذ هرگونه حیوانات را غیر ممکن نموده ، در حالیکه در بلوک های لیکا وجود رس نرم منبسط شده که بعضاً یک ماده غذایی محسوب می گردد امکان تمایل ، جویدن و نفوذ و اسکان حیواناتی مانند موش را فراهم می آورد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *